Saappaat hyvät. Pohkeet käyttäjällä kuitenkin paksummat kuin mitä mahtui varsiin, mutta leikkaamalla 15cm pois varresta saatiin hyvin sopimaan, ja muutenkin paremmin soveltuviksi käyttöön
Kumisaappaat Nokia Kontio Classic musta koko 36
NOKIAN JALKINEET- Tuotenumero: 500734911
- EAN-koodi: 6414504212670
Se aito ja alkuperäinen klassikkosaapas, suomalaiseen jalkaan suunniteltu kumisaappaiden kuningas. Haastavaan ilmastoomme istuva, jämäkän ryhdikäs ja tiukat laatuvaatimukset täyttävä saapas.
69,90€/Pari
- Tuotenumero: 500734911
- EAN-koodi: 6414504212670
Nokian Jalkineiden Kontio Classic -kumisaappaat ovat Nokian aidot ja alkuperäiset klassikkosaappaat. Pitkävartiset, tilavalestiset ja kestävät Kontio-kumisaappaat sopivat hyvin suomalaiseen jalkaan – ja haastavaan ilmastoomme. Nokian Kontio-saappaat ovat suomalaiseen jalkaan istuvat, jämäkän ryhdikkäät ja erittäin laadukkaat kumisaappaat. Kontio Classic -kumisaappaat valmistetaan suomalaisten jalkinesuunnittelijoiden ja maailman parhaiden saapasvalmistajien yhteistyönä. Nokian Kontio on aito ja alkuperäinen suomalaisten kestosuosikki jo vuodesta 1973. Kumisaappaiden pitkä varsi suojaa kastumiselta, ja varrensuun kiristysremmi pitää roskat poissa saappaista. Varrensuussa on näkyvyyttä parantava heijastin. Kestävä ulkopohja on muotoiltu likaa keräämättömäksi, joten saappaat sopivat erinomaisesti erilaisiin piha- ja puutarhatöihin. Lestin mitoitus on tilava, ja iskuja vaimentava korkorakenne tekee saappaista miellyttävät pitkäkestoisessakin käytössä. Kontio-kumisaappaissa on nopeasti kuivuva trikoovuori sekä vahvistettu varsikumirakenne ja päälliskumi. Kumisaappaat on valmistettu käsityönä kestävästä luonnonkumiseoksesta. Lisävarusteeksi on hankittavissa irrotettava Haka-huopasukka, joka tekee saappaista kylmiinkin keleihin sopivat. Kontio Classic -kumisaappaat ovat 100-prosenttisen vedenpitävät ja kestävät pakkasta -40 °C. • pitkä varsi suojaa kastumiselta • kiristysremmi • varrensuussa heijastinnauha • vahvistettu varsikumirakenne ja päälliskumi • iskuja vaimentava korkorakenne • nopeasti kuivuva trikoovuori • tilava lesti • likaa keräämätön pohja • väri: musta Tuotteella on 12 kk:n takuu. Tutustu myös muihin valikoimamme kumisaappaisiin verkkokaupassamme tai myymälässä!
Tuote
- Paino
- 1.678 kg
- Talvikenkä
- Ei
- Kalvokenkä
- Ei
- Väri
- Musta
- Suojausluokka
- Ei suojausluokitusta
- Käyttäjäryhmä
- Unisex
- Koko
- 36
- Vedenpitävä
- Kyllä
- Tyyppi
- Muut jalkineet
- Tuoteryhmä
- Saappaat
Pakkaus
- Paino
- 1.5 kg
- Korkeus
- 11.5 cm
- Pituus
- 45 cm
- Leveys
- 33 cm
5 | ☆ | |
4 | ☆ | |
3 | ☆ | |
2 | ☆ | |
1 | ☆ |
Tosi hyvät . Laatutuote
tuote oli semmonen kuin pitikin,oikein hyvät aidot oikeat nokian kumisaappaat ja mikä tärkeintä löytyi tarpeeksi suuri kokoiset 50 numeron iso kokoinen koko
Laatu huonontunut valtavasti edellisistä vastaavista saappaista. Todella löysää materiaalia ja jalka ei pysynyt paikallaan saappaan pohjalla, kuten pitäisi pysyä kävelyn kannalta. Valitettava iso pettymys ja saappaat on palautettu. Samalla on ikävä huomata että isojalkaisillle ei ole tarjolla vaihtoehtoja laisinkaan! Yksi malli ja se valitettavasti täysi fiasko.
Pahoittelut suorasta tekstistäni, mutta valitettava tilanne. Markkinoilta ei vaan löydy yhtäkään toista kokoa 50 olevaa vaihtoehtoa.
Terveisin, Olli-Pekka