Täydellinen varaosa kottikärryn renkaaksi
Kottikärryn pyörä PROF 4,0-6
PROF- Tuotenumero: 500863487
- EAN-koodi: 7053952000096
Kottikärryn pyörä metallivanteella ja kuulalaakerilla. Sopii 120 litran keltaisiin sekä 100 litran sinkittyihin PROF-kottikärryihin. Akselin läpimitta on 15,8 mm, tulee tämän rengassetin mukana.
18,95€/kpl
- Tuotenumero: 500863487
- EAN-koodi: 7053952000096
Ominaisuudet: • 4,0-6 • metallivanteella • kuulalaakerilla • sopii 120 litran keltaisiin sekä 100 litran sinkittyihin PROF-kottikärryihin • akselin läpimitta: 15,8 mm, tulee tämän rengassetin mukana
Pakkaus
- Paino
- 2.56 kg
- Korkeus
- 9.5 cm
- Pituus
- 32 cm
- Leveys
- 32 cm
Ympäristötiedot
- Takuu (vuotta)
- 2 Lue lisää vastuullisuudesta
5 | ☆ | |
4 | ☆ | |
3 | ☆ | |
2 | ☆ | |
1 | ☆ |
Akselin kiinnitykset väärät pituukset - liian pitkät meidän ihan normaalikokoisen kärrylle. Oli pakko lyhentää käyttämällä kulmahiomakonetta. Aivan paljon vaivaa!
Sopii 20 vuotta vanhaan kärryyni, joten hyvä on. Tosin edellinen samanlainen kesti vain vuoden. Alkuperäinen rengas kesti 18 vuotta.
Vanhasta pyörästä piti ottaa akseli et yltää vanhaan keltaiseen kärryyn.
Peruspyörä mutta nopee asentaa ja vaihtaa hajonneen tilalle. Hinta myös ok
Pöyräsetti vaikuttaa parin viikon käyttökokemuksen perusteella hyvälaatuiselta, mutta verkkokaupan tuotetiedot ovat puutteelliset. On kuva ja mitat pyörästä mutta akselista ei ole kuvaa eikä mittoja. Kerrotaan kyllä mihin kottikärryihin pyörä sopii, mutta kun akselista ei ole kuvaa eikä mittoja, ei voi tietää sopiiko pyörä myös muihin kottikärryihin. Pienellä riskillä ostin pyöräsetin yli 20 vuotta vanhaan K-raudan kottikärryyn, johon se sopii muuten hyvin, mutta akseli on noin sentin liian lyhyt, mikä aiheuttaa pientä "klappia" sekä heikentää kantavuutta.
_hyvää on pyörän pyöreys -se pyörii kuten pitääkin
Hyvä rengas ja helppo asentaa